Obietnica film polski - oficjalny zwiastun

7 Views
Movie
0
Published on 27 Aug 2020 / In Film & Animation

Oficjalny profil filmu "Obietnica" na Facebooku: https://www.facebook.com/obietnica.film

Generacja online kontra zagubieni rodzice w nowym obrazie Opus Film, producenta trzech oficjalnych polskich kandydatów do Oscara -- „Ediego", „Sztuczek" i „Z odzysku" oraz wielokrotnie nagrodzonej „Idy", w reżyserii Anny Kazejak -- autorki kinowego przeboju „Skrzydlate świnie". Poruszający, wnikliwy i odważny portret młodego pokolenia. Światowa premiera filmu odbyła się 14 lutego na festiwalu Berlinale.

Lila i Janek, uczniowie wielkomiejskiego liceum, należą do generacji, która komunikuje się głównie przez Skype'a i Facebooka. Wraz z przyjaciółmi korzystają z życia na całego. Imprezują, eksperymentują z alkoholem i marihuaną. Jednak pewnego dnia Lila nieoczekiwanie zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę. Zakochany chłopak będzie musiał zapłacić wysoką cenę za niewinny błąd. Jeśli spełni obietnicę, którą wymogła na nim dziewczyna, nic już nie będzie takie jak przedtem...

W obsadzie filmu główne role -- Lili i Janka -- zagrali Eliza Rycembel i Mateusz Więcławek, debiutanci, wyłonieni w ogólnopolskim castingu. Wspiera ich prawdziwie doborowa ekipa aktorska -- Andrzej Chyra („W imię..."), Magdalena Popławska („Lęk wysokości"), Jowita Budnik („Papusza"), Barłomiej Topa („Drogówka"), Dawid Ogrodnik („Chce się żyć"). W „Obietnicy" zobaczymy również, między innymi, Nikodema Rozbickiego, który debiutował w głośnym „Bejbi Blues" Katarzyny Rosłaniec oraz Luxurię Astaroth, modelkę, znaną z przebojowych klipów rapera Donatana „Równonoc" i „My Słowianie".

Scenariusz do filmu powstał pod czujnym okiem słynnego hollywoodzkiego scenarzysty Christophera Voglera. W doborowej, międzynarodowej ekipie twórców „Obietnicy" znaleźli się również montażysta Morten Højbjerg („Nimfomanka -- część I", „Tuż po weselu", „Pięć nieczystych zagrań", „Templariusze: Miłość i krew") oraz autor muzyki Kristian Eidnes Andersen („Tylko Bóg wybacza", „Melancholia", „Polowanie", „Antychryst").

Show more
0 Comments sort Sort By